Понеділок, 27.01.2025, 03:54
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Методичні рекомендації щодо ущільнення навчального матеріалу у школі І  ступеняРеєстраціяВхід
Меню сайту
Форма входу

Методичні рекомендації щодо ущільнення навчального матеріалу у школі І  ступеня

Рекомендуємо наступні способи ущільнення програмового матеріалу з предметів і курсів інваріантного та варіативного складника освітніх програм для учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти міста Чернівців :

 

  1. Обєднання навчальних тем.

    На виконання вимог до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, визначених Державним стандартом початкової освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21.02.2018 (у 1 класах),  Державним стандартом загальної початкової освіти, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 (у 2-4-х класах) та відповідних навчальних програм для 1класів (Нової української школи)  та 2-4 класів(оновлені програми), що передбачають забезпечення досягнення цих обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачами освіти, рекомендуємо ущільнити навчальний матеріал з тем, які можна об’єднати за змістом або обсягом.

  1. Оглядове або самостійне вивчення навчального матеріалу.

Можливе з урахуванням вікових, психолого-фізіологічних особливостей учнів та рівня сформованості навчальних компетенцій з відповідних навчальних предметів шляхом розміщення завдань, запропонованих для  самостійного опрацювання, на сайтах закладів загальної середньої освіти.

  1. Скорочення  кількості годин, відведених на повторення  програмового матеріалу.

Відповідно до Державних стандартів початкової загальної освіти та діючих навчальних програм для 1-4 класів рекомендуємо ущільнити навчальний матеріал з тем, повторення  яких можна скоротити.

  1. Ущільнення годин, передбачених навчальною програмою для узагальнення вивчених тем.

Внести зміни в календарно-тематичне планування, скоротивши  уроки передбачені для узагальнення вивчених тем з певних навчальних предметів.

5. Міжпредметна інтеграція програмового матеріалу з різних навчальних предметів.

Вивільнити години за рахунок інтегрування програмового матеріалу з тем близьких за змістовими лініями.

    6.  Максимальне використання годин варіативної складової для індивідуальних та групових занять.

7. Аналіз доцільності використання резервного часу (20%) з урахуванням ущільнення програмового матеріалу, який відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти в навчальних програмах з усіх предметів і курсів передбачений для використання педагогічними працівниками на власний розсуд, до прикладу, для вдосконалення вмінь, дослідження місцевого середовища (довкілля), краєзнавчих розвідок, дослідницько-пізнавальних проектів та екскурсій, зокрема з ініціативи дітей.

 

Статистика
Календар України. Українське ділове мовлення
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Чернівецька гімназія №3 © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz