Понеділок, 20.05.2024, 03:30
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна 04 травня- міжнародний день протидії булінгуРеєстраціяВхід
Меню сайту
Форма входу

04 травня Міжнародний день протидії булінгу

 

18 грудня 2018 року Верховна рада України прийняла Закон України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено поняття булінгу (цькування)  та відповідальність за його вчинення.

Що таке булінг?

Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

 

Як зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу?

•   Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати, вигадувати хворобу у шкільні дні.

•   Вони не беруть участь у спільній класній діяльності, соціальних заходах.

•   Часто у дитини змінюється поведінка: вона усамітнюється, поводить себе незвичайно.

•   Дитина починає губити гроші або речі, приходить додому у порваному одязі чи з поламаними речами. Коли ви її запитуєте, що трапилося - не можуть реалістичо пояснити.

•   Може почати говорити про те, що кине школу, пропускає заходи, в яких приймають участь інші учні.

•   Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.

•   Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.

•   Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.

•   Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

 

Чи передбачена відповідальність  за вчинення булінгу (цькування)?

Відповідно до статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення булінгу (цькування) передбачений штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень або громадські роботи від 20 до 40 годин.

За вчинення булінгу (цькування)  повторно протягом року  або групою осіб передбачений штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень або громадські роботи від 40 до 60 годин. 

За неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу передбачений штраф від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

 

Куди можна звернутись у разі вчинення булінгу (цькування)?

Якщо Ви або Ваші знайомі стали жертвою булінгу (цькування) потрібно звернутися із заявою про випадки булінгу (цькування) до керівника навчального закладу .

Якщо вчителі та адміністрація закладу освіти не допомогли у вирішенні питання, то необхідно звернутися до органів  Національної поліції України.

Якщо Вам або Вашим знайомим необхідна психологічна допомога, то можна звернутись на Національну дитячу «гарячу лінію» за номером 116 111.

У випадку потреби правової допомоги отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

•   зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0800-213-103

•   поставити запитання в месенджер фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

•   написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

•   скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua

•   прочитати правову консультацію на телеграм-каналі “Безопланатна правова допомога” https://t.me/ualegalaid

 

Єдиний телефонний номер системи БПД - 0 800 213 103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

Статистика
Календар України. Українське ділове мовлення
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Чернівецька гімназія №3 © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz