Субота, 20.04.2024, 05:36

Головна » 2018 » Листопад » 16

Символічно, що у День доброти учні нашої школи відвідали Чернівецький обласний фонд допомоги онкохворим дітям «Подаруй дитині життя» та взяли участь у благодійному марафоні «Дарунки Святого Миколая». В ході акції  зібрано  2160 грн., які підуть на допомогу онкохворим дітям.

Велика подяка учням, батькам, педагогам, які долучилися до акції.

Переглядів: 254 | Додав: Angelschool19 | Дата: 16.11.2018

ПРАВИЛА ПІШОХОДА:

1. Ходіть тротуарами чи пішохідними доріжками, притримуючись правої сторони.
  2. Там де немає тротуарів, йдіть узбіччам дороги, назустріч транспорту. І тільки з дорослими!
  3. Дозволений для переходу сигнал світлофора - зелений. На жовтий і червоний не можна переходити вулицю!
  4. Ніколи не перебігайте вулицю! Переходьте її спокійним кроком і лише по пішохідному пеходу. Якщо перехід не позначено, то спочатку подивись ліворуч, а посередині дороги - праворуч.
  5. Переходьте вулицю лише тоді, коли транспорт дуже далеко, або його зовсім немає на дорозі.
  6. Коли переходитимете вулицю, не розмовляйте по мобільному телефону і не вдягайте навушники.
  7. Ні ззаду, ні спереду не можна обходити автобус. Дочекайтеся доки він рушить з автобусної зупинки.
  8. Ніколи не грайтеся на дорозі! Це дуже небезпечно!
  9. Темними осінніми та зимовими вечорами носіть одяг із світловідбиваючими елементами.

/Files/images/vje_bulo/razdelitel-68.gif

З Н А К И , які теба знати!

"ОБЕРЕЖНО ДІТИ" - ти повинен їхати повільно і уважно стежити за рухом пішоходів.

"ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД" - ти повинен переходити дорогу саме у цьому місті.

"ЖИТЛОВА ЗОНА" - ти повинен їхати повільно і дивитися на пішоходів, а особливу у вагу звертати на дітей, які граються на вулиці.

"СТОП" - ти повинен зупинитися і пропустити ішних.

"ДОРІЖКА ДЛЯ ПІШОХОДІВ" - ти повинен користуватися нею, коли йдеш пішки.

"ДАТИ ДОРОГУ" - їдь повільніше або зупинись і пропусти інших.

"РУХ ПІШОХОДІВ ЗАБОРОНЕНО"

"АВТОБУСНА ЗУПИНКА" - тут зупиняються автобуси.

Світлофор вогнем палає,

Він дітей застерігає,

Тож спинися враз, не йди,

Як не хочеш ти біди.

Як загориться жовте світло-

Наче сонечко розквітло!

Значить скоро можна йти,

Перехрестя перейти.

А зелений, як засяє,

Нас одразу привітає:

Вільний шлях, діти йдіть,

Та здоровими ростіть!

Переглядів: 320 | Додав: Angelschool19 | Дата: 16.11.2018

Найбільше і найдорожче добро в кожного народуце його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
З нагоди свята у Чернівецькій ЗОШ №19 було проведено I етап Міжнародного конкурсу з української мови ім..П.Яцика, мовознавчу гру-вікторину «Рідна мова – диво калинове», інформаційні хвилинки на уроках української мови «Чому День української писемності та мови відзначається в День вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця», а також учні мали змогу переглянути книжкову виставку «О мово рідна, хто без тебе я».

Переглядів: 283 | Додав: Angelschool19 | Дата: 16.11.2018